Co warto dokupić do ciągnika? Praktyczny poradnik

Praca rolnika jest wymagająca pod względem fizycznym oraz psychicznym. Na jej jakość i wydajność wpływa wiele czynników, w tym przede wszystkim wyposażenie gospodarstwa oraz jednej z kluczowych maszyn — ciągnika. Jakie akcesoria do niego dokupić, aby praca przy jego użyciu była wygodna i sprawnie przebiegała? 

4 rzeczy, które warto dokupić do ciągnika, aby zadbać o komfort i wydajność pracy 

Na komfort pracy ciągnikiem i wydajność realizowanych działań wpływa w dużej mierze wyposażenie maszyny. Nowoczesny sprzęt pozwala odpowiednio doświetlić pole działania, zachować komfort nawet podczas wielu godzin wysiewania, orania oraz innych robót, a także sprawnie planować poszczególne etapy pracy. Co warto dokupić, aby zwiększyć wydajność działania oraz pozytywnie wpłynąć na jakość realizowanych czynności? 

1. Oświetlenie LED Sparex 

Oświetlenie LED Sparex do ciągnika jest dostępne w wielu różnych wariantach. Dzięki temu możesz dopasować konkretną opcję do swojej maszyny oraz własnych preferencji. Lampy mają wysoką efektywność energetyczną (zużywają niewielką ilość energii w porównaniu do tradycyjnych żarówek). Mają także dużą żywotność (nie trzeba ich często wymieniać) i nie powodują dużej emisji ciepła (nie przegrzewają się i mogą być stosowane na polu w każdych warunkach). Są odporne na wstrząsy i drgania oraz zapewniają optymalne oświetlenie przestrzeni — dla komfortu pracy oraz bezpieczeństwa na polu i w całym gospodarstwie. 

2. Wygodne fotele Grammer 

Decydując się na zakup foteli Grammer, zyskasz siedzisko, które: 

  • tłumi drgania — zapewnia tym samym płynną jazdę, 
  • umożliwia dostosowanie parametrów siedzenia do indywidualnych potrzeb — pozwala przybrać ergonomiczną postawę ciała, 
  • jest wytrzymałe — zapewnia komfort pracy na polu niezależnie od jego ukształtowania, 
  • jest dostępne w wielu różnych wariantach — konkretną opcję możesz dopasować do własnych potrzeb.  

Fotele Grammer są cenione przez rolników na całym świecie. Zapewniają optymalne podparcie kręgosłupa. Można je regulować, dopasowując do własnego wzrostu oraz rozkładu poszczególnych komponentów w ciągniku. Są wykonane z najwyższej jakości materiałów (wypełnienia i obicia), które zapewniają długą żywotność. 

3. Pokrowce na fotele Massey Ferguson 

Pokrowce na fotele Massey Ferguson możesz dopasować do różnych modeli siedzeń. W każdym przypadku będą one zabezpieczały siedzisko przed zabrudzeniami, a tym samym przedłużały jego żywotność. Elementy łatwo się montuje i demontuje — dopasowują się kształtem do samego fotela, działają w prosty i sprawdzony sposób, a ich założenie oraz zdjęcie trwa zaledwie kilka minut. Materiały łatwo się także czyści, a część z nich jest również odporna na promieniowanie UV. 

4. Nawigacja Trimble 

Nawigacja Trimble zwiększa wydajność pracy. Umożliwia precyzyjną jazdę ciągnikiem i eliminację zakładek oraz omijaków — zbędnych kroków, które wymagają czasu i nakładów. System nawigacji pozwala tworzyć kolorowe mapy zabiegowe, które ułatwiają organizację pracy i gwarantują, że nie wykonasz kilkukrotnie tych samych prac. Co zyskasz dzięki systemowi GPS? Zaoszczędzisz czas, środki, nawozy, paliwo, a pozyskane w ten sposób zasoby będziesz mógł przeznaczyć na dowolny cel. 

Każde ze wspomnianych akcesoriów jest przydatne. Pozytywnie wpływa na jakość pracy i sprawdzi się w zmodernizowanych gospodarstwach oraz tych, które stawiają na rozwój i zwiększenie wydajności. 

Jesteś rolnikiem? Kupuj w sklepach Sarna — wszystko w jednym miejscu, w korzystnych cenach i z obsługą klienta na najwyższym poziomie 

Zastanawiasz się, gdzie kupić wspomniane akcesoria do ciągników? Wszystkie są dostępne w sklepach Sarna, gdzie uzyskasz fachowe doradztwo w zakresie wyboru konkretnych rozwiązań. Serwisanci Sarna Agro, pasjonaci rolnictwa, pomogą Ci zainstalować nawigację. Nasi pracownicy obsługi podpowiedzą, jak korzystać z systemu GPS oraz innych akcesoriów, aby w pełni czerpać z korzyści, jakie zapewniają.