Najlepszy ciągnik na rynku? Niezawodny, prosty i mocny — Model MF 9S

Ciągnik to jedna z najważniejszych maszyn w gospodarstwie rolnym. Jego parametry mają wpływ na komfort, jakość i wydajność pracy. Z tego względu warto wybrać model, który będzie jednocześnie niezawodny, prosty i mocny. Właśnie taki jest MF 9S od Massey Ferguson. Co warto o nim wiedzieć?

MF 9S od Massey Ferguson — nowość na rynku dostępna w aż 6 odsłonach

MF 9S to kolejna już odsłona rewolucyjnych ciągników tworzonych przez specjalistów, którzy doskonale znają potrzeby rolników. Tym razem na rynek wprowadzono model w aż 6 odsłonach:

 • MF 9S.285,
 • MF 9S.310,
 • MF 9S.340,
 • MF 9S.370,
 • MF 9S.400,
 • MF 9S.425.

Wszystkie ciągniki są wyposażone w przekładnię bezstopniową Dyna-VT i są dostępne w wersji Exclusive.

Najważniejsze cechy modelu MF 9S

Każdy z nowych modeli flagowego ciągnika Massey Ferguson to:

 • duża rama zapewniająca wytrzymałość i stabilność całej maszyny;
 • wygodna kabina poprawiająca bezpośrednio komfort pracy i widoczność na polu (a tym samym również bezpieczeństwo);
 • liczne rozwiązania automatyzacyjne zmniejszające zmęczenie operatora;
 • niskie koszty eksploatacji w stosunku do maszyn o podobnych parametrach;
 • wydajny, wysokoprzepływowy układ hydrauliczny wyposażony w czujnik obciążenia;
 • wysoka stabilność i przyczepność dzięki optymalnemu rozstawowi osi;
 • elastyczność w pracy wynikająca z możliwości zwiększenia masy w celu poprawy przyczepności (z 10 900 kg do 18 500 kg).

Najważniejsze dla użytkowników ciągników są 3 elementy: silnik, kabina i rozwiązania automatyzacyjne. W MF 9S każdy z nich został dopracowany w najdrobniejszych detalach.

Silnik w MF 9S: jednostka dla wymagających i szukających niezawodnego wsparcia

Każdy z ciągników z serii 9S jest wyposażony w 6-cylindrowy silnik AGCO Power o pojemności 8,4 litra. Spełnia on wymogi normy emisji spalin Stage V (jest też dostępna wersja spełniająca normy emisji spalin Tier 3). Osiągnięto to dzięki temu, że silnik jest wyposażony w rozwiązanie All-In-One, które nie wykorzystuje zaworu EGR. Zastępuje go nowocześniejszy i prostszy system turbodoładowania wyposażony w zaawansowaną turbosprężarkę.

Liczne ulepszenia wpływają na dwa kluczowe aspekty: niezawodność i oszczędności. Maszyna nie należy do awaryjnych i z powodzeniem będzie pracowała na polu przez cały sezon. Nie wymaga również dużych nakładów związanych z konserwacją. Sam silnik, z dużym zbiornikiem na paliwo (660 litrów) i na AdBlue (68 litrów), pozwala też na długie okresy pracy bez częstego tankowania.

Kabina w nowości od Massey Ferguson: lepsza widoczność i jeszcze większy komfort niż dotychczas

Kabina w MF 9S ma powierzchnię 3,4 m3, a same okna 6,6 m2. Wycieraczka pokrywa aż 72% ich powierzchni, co zapewnia doskonałą widoczność na polu w każdych warunkach. Zastosowana w ciągniku konstrukcja MF Protect-U zapobiega wibracjom i redukuje hałas (do 69 dBa). Wewnątrz zastosowano też m.in. wentylowany schowek, przegródki i wiele uchwytów na kubki czy butelki. Pozytywnie wpływają one na komfort pracy operatorów.

Automatyzacja w MF 9S: optymalne rozwiązania dla ułatwienia pracy

W MF 9S znajdziesz terminal z ekranem dotykowym Datatronic 5 lub rozszerzony ekran Fieldstar 5 w zależności od wersji. Intuicyjne wyświetlacze pokazują najważniejsze informacje dotyczące ciągnika. Pozwalają personalizować jego ustawienia, a także przestawiać je np. wraz ze zmianą operatora.

Co więcej, w ciągniku są dostępne inne rozwiązania automatyzacyjne, w tym np. AutoTurn umożliwiające automatyczne kierowanie do następnej linii jazdy. W maszynie zastosowano również m.in. AutoHeadland, który pozwala automatycznie uruchamiać i zatrzymywać na uwrociach dwie sekwencje jednocześnie.

Ciągniki od Massey Ferguson z serii 9S to maszyny niezawodne, wydajne, tanie w eksploatacji, a przy tym stworzone z myślą o potrzebach nowoczesnego rolnictwa. Zastosowane w nich silniki, kabiny i rozwiązania automatyzacyjne zapewniają najwyższy komfort pracy niezależnie od jej ilości czy obszaru działania.