Jaki siewnik dla dużego gospodarstwa?

Na jakość i wydajność upraw w gospodarstwie rolnym wpływa wiele czynników. Najważniejsze z nich to m.in. wysoka jakość nasion, optymalne przygotowanie gleby, sprawne zarządzanie produkcją rolną, a także odpowiednie maszyny. Jedną z najważniejszych maszyn w tym kontekście jest siewnik. Jak wybrać odpowiedni sprzęt do dużego gospodarstwa?

Jaki powinien być siewnik w dużym gospodarstwie?

Siewnik w dużym gospodarstwie powinien bezawaryjnie służyć nie przez kilka lat, ale znacznie dłużej. Wówczas inwestycja w niego się zwróci, a Ty będziesz mógł czerpać zyski z zakupu nowej maszyny. Wytrzymałość nie jest jednak jedyną cechą, na którą warto zwrócić uwagę podczas wyboru urządzenia.

Równie ważne są:

  • możliwość modyfikacji ustawień — dobry siewnik powinien dawać możliwość dostosowania do warunków uprawy (zarówno na początku pracy, jak i w szczycie sezonu);

  • dopasowanie urządzenia do systemu uprawy gleby — typ siewnika, zastosowana w nim listwa, redlice czy talerze powinny być dostosowane do uprawy orkowej bądź bezorkowej;

  • roczna powierzchnia zasiewów — dopasowanie zakresu siewnika wpływa bezpośrednio na wydajność powierzchniową. Im większe gospodarstwo, tym większy siewnik należy wybrać;

  • moc ciągnika — większy siewnik generuje większe zapotrzebowanie na moc. Warto jednak wybrać taki, który nie będzie wymagał pracy na maksymalnych obrotach, a na nieco niższych (dla wydajności, tempa i komfortu pracy).

Zapoznanie się ze specyfikacją poszczególnych maszyn we wskazanych obszarach ułatwi dobranie konkretnego urządzenia do indywidualnych potrzeb.

Siewniki Bednar — odpowiedź na potrzeby nowoczesnego rolnictwa

Jakie maszyny spełniają potrzeby rolników, którzy zarządzają dużymi gospodarstwami? Zdecydowanie są to siewniki Bednar. Producent dostarcza rozwiązania wspierające nowoczesne, wydajne i zrównoważone rolnictwo. W jego ofercie jest dostępnych wiele różnych rozwiązań. Dzięki temu konkretną opcję można dopasować do indywidualnych potrzeb: preferowanego trybu pracy czy do powierzchni gospodarstwa.

Najważniejsze cechy siewników Bednar

Siewniki marki Bednar są:

  • oparte na nowoczesnych technologiach — zastosowano w nich zbiorniki ciśnieniowe, które zwiększają dokładność dozowania nasion;

  • dopracowane pod względem konstrukcyjnym — rozkład redlic na równoległoboku pozwala idealnie kopiować powierzchnię siewu i równomiernie rozprowadzać nasiona na preferowanej głębokości;

  • stworzone z myślą o maksymalnym komforcie pracy — konstrukcja redlic zapobiega występowaniu problemów ze ślizganiem się siewników na zboczu, a sekcja talerzowa w kształcie litery X zapobiega m.in. dryfowaniu maszyny;

  • wytrzymałe — marka Bednar oferuje rozwiązania nie na kilka sezonów, a na lata (również w przypadku dużych gospodarstw).

Urządzenia są innowacyjne i tworzone z myślą o potrzebach rolników wynikających z codziennej pracy. W związku z tym można dopasować specyfikę pracy maszyn do konkretnych potrzeb, a także modyfikować ustawienia zakupionego siewnika w zależności od aktualnych wymogów.

Jaki siewnik wybrać dla siebie?

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem siewnika dla siebie, przeanalizuj swoje potrzeby. To pozwoli Ci dobrać konkretne urządzenie do stosowanej w gospodarstwie technologii, a także do powierzchni zasiewu. Na rynku znajdziesz siewniki uniwersalne, o dużej szerokości, szyny wysiewające o rozbudowanych możliwościach, a także siewniki do siewu bezpośredniego czy siewniki strip-till (do tworzenia pasków, siewu, opieki nad kiełkami i zbioru plonów). Jeśli masz wątpliwości dotyczące wyboru konkretnej opcji, warto skonsultować się z dealerem maszyn rolniczych. Przedstawi on dostępne opcje, porówna je dla Ciebie i ułatwi Ci podjęcie decyzji dotyczącej zakupu.

Wybór siewnika do dużego gospodarstwa nie jest łatwy. Maszyna powinna być wydajna, niezawodna i dostosowana do indywidualnych wymagań. Wówczas pozytywnie wpłynie na jakość i wydajność pracy. Na rynku znajdziesz szeroki wybór produktów, w tym propozycje marki Bednar – będą skutecznie wspierały Twoje uprawy.