Wysoka wydajność i oszczędność

Amazone

Zespół wysiewający GreenDrill jest nowym rozwiązaniem stworzonym przez Amazone do siewu poplonów oraz do podsiewania traw. GreenDrill można nabudować na maszynach uprawowych Amazone o szerokości roboczej do 6 m takich, jak: kompaktowa brona talerzowa Catros, kultywator mulczujący Cenius oraz kultywator wirnikowy KG i brona wirnikowa KE.

Łatwo dostępny zbiornik ziarna mieści 200 l względnie 500 l. W strefie dozowania, poniżej zbiornika ziarna znajduje się wałek wysiewający, który można wyposażyć w kółka do siewu nasion o normalnej wielkości lub w kółka do siewu nasion drobnych. Po opuszczeniu dozownika materiał siewny dostarczany jest wężami do talerzy odbojowych a stamtąd, bezpośrednio przed wał albo za wał ugniatający maszyny uprawowej. Wałek wysiewający i dmuchawa są napędzane silnikiem elektrycznym lub hydraulicznie.

Do sterowania maszyną, Amazone oferuje dwie alternatywy o różnym komforcie obsługi. W wyposażeniu podstawowym, komputerem pokładowym GreenDrill można włączać wałek wysiewający i dmuchawę oraz zmieniać liczbę obrotów wałka wysiewającego. W wersji komfortowej, komputer pokładowy oferuje dodatkowo menu wyboru wspomagania prób kręconych oraz wskazań prędkości jazdy, informuje o wielkości zasianej powierzchni oraz podaje czas pracy.