Siewnik z najszerszym wyposażeniem na rynku

W rolnictwie wykorzystuje się różnego rodzaju maszyny, w tym siewniki. Na rynku znaleźć można wiele urządzeń tego typu, odbiegających od siebie m.in. pod względem szerokości. Do najszerszych maszyn warto zaliczyć siewnik pneumatyczny OMEGA OO_L. Czym się cechuje?

Siewnik zapewniający wysoką wydajność pracy

Szerokość siewnika ma ogromne znaczenie w sytuacji, gdy maszyna ma być wykorzystana do obsiewania terenów o powierzchni co najmniej kilku hektarów. Możliwość zastosowania osprzętu o wymiarach do nawet 9 m pozwala na znacznie szybsze wykonywanie prac.

Siewnik OMEGA OO_L jest niezwykle uniwersalny. Nie zawsze musi pracować z maksymalnym rozstawem osprzętu. Pojazd wyposażono w 2 głowice rozdzielające, co pozwala na ograniczenie szerokości roboczej do połowy. To dobre rozwiązanie w przypadku trudno dostępnej przestrzeni, w której nie zmieści się osprzęt o dużej szerokości. Wyłączenie części przestrzeni roboczej jest możliwe zarówno mechanicznie, jak i elektronicznie, z poziomu kabiny operatora. W ten sposób można ograniczyć niekontrolowany wysiew nasion i zbędne koszty, często nawet o 6%.

Siewnik pozwala na obsiewanie nawet 80 ha dziennie. Sprawdza się doskonale w przypadku upraw przemysłowych o ogromnej powierzchni. Maszyna jest dostępna w różnych szerokościach – od 4 do 9 m – co pozwala na dopasowanie odpowiedniego wariantu do wielkości pola.

Zastosowanie siewnika OMEGA OO_L

Siewnik pneumatyczny OMEGA OO_L może być wykorzystywany do wysiewu roślin na zaorane pole oraz do siewu trawy. Maszynę stosuje się również do rozdrabniania gród i wyrównywania powierzchni, na której następnie mają zostać umieszczone nasiona. Urządzenie wykonuje wszystkie niezbędne prace w trakcie jednego przejazdu.

Siewnik OMEGA OO_L to jedyny model dostępny na rynku, który łączy w sobie przednią włókę z wałem pneumatycznym. Pozwala to na idealne wyrównanie gleby przed precyzyjnym wysiewem nasion. Włóka siewnika niweluje nierówności, a wał zagęszcza glebę na całej szerokości maszyny. Pozwala on również na zachowanie stabilności pojazdu podczas poruszania się z dużą prędkością.

Wielofunkcyjny siewnik rolniczy wyposażony w nowe technologie.

Siewnik OMEGA OO_L cieszy się ogromną popularnością nie tylko ze względu na dużą szerokość. Został on wyposażony w 3 komory, a jedna z nich może służyć do nawożenia roślin tuż po ich wysiewie. Takie rozwiązanie pozwala zmaksymalizować wydajność pracy i ograniczyć niezbędne przejazdy. Zastosowanie siewnika OMEGA OO_L umożliwia więc uzyskanie dużych oszczędności – zarówno czasu, jak i pieniędzy.

W konstrukcji siewnika zastosowano również podwójne redlice nasienne na skrajach. Pozwala to wyeliminować odchylenie od założonej linii wzrostu, nie powodując nadmiernego przerzedzenia roślin. Redlice są dostępne w dwóch rozstawach – 12,5 lub 16,7 cm. Takie rozwiązanie pozwala na wykorzystanie siewnika zarówno do uprawy z wyższym udziałem zbóż, jak i uproszczonej, z większą ilością resztek pożniwnych znajdujących się na powierzchni.

Maszyna została skonstruowana w taki sposób, by pracownicy mogli łatwo kalibrować nasiona z tyłu urządzenia, bez konieczności wspinania się po sekcji talerzy. Pozwala to na przyspieszenie prac i zwiększenie ich bezpieczeństwa.

Siewnik można również podłączyć do ciągnika z użyciem technologii ISOBUS. Wówczas sterowanie urządzeniem jest osiągalne z użyciem wyświetlacza BEDNAR ISOBUS. Maszynę można wyposażyć w serię wyświetlaczy w wersji podstawowej lub zaawansowanej. Pozwalają one na wygodne sterowanie najważniejszymi parametrami maszyny podłączonej do ciągnika.