Nowość na rynku przyczep zbierających – Strautmann

Na rynku regularnie pojawiają się coraz nowsze modele przyczep zbierających. W ostatnim czasie do sprzedaży trafił produkt marki Strautmann. Czym cechuje się najnowsza seria przyczep zbierających Magnon CFS?

Przyczepy zbierające z serii Magnon CFS

Seria Magnon CFS powstała z myślą o właścicielach gospodarstw rolnych i usługodawcach z sektora rolniczego. W jej skład wchodzą trzy modele przyczep zbierających:

  • 8-370 (36 m³), 
  • 8-410 (40 m³),
  • 8-450 (44 m³).

Produkty te wyposażono w podbieracz Flex-Load Pick-up, hydraulicznie odchylaną ścianę czołową oraz zespół tnący Exact-Cut. Mniejsze modele przyczep wchodzących w skład serii Magnon CFS mają również podwozie Tandem typu Boogie z ogumieniem do rozmiaru 800/45 R 26.5. Takie rozwiązanie zwiększa komfort jazdy i pozwala na uzyskanie wysokiego skoku osi.

Nowoczesne technologie zastosowane w maszynach Strautmann

Seria Magnon CFS została wyposażona w szereg rozwiązań technologicznych, które spełniają oczekiwania współczesnych użytkowników z sektora rolniczego. Wśród nich można wyróżnić m.in.:

  • napęd łańcuchowy – zapewnia bardzo dobre dopasowanie konstrukcji do podłoża. To element o wysokiej żywotności, pozwalający na łatwą wymianę w razie uszkodzenia;
  • otwór na kołach kopiujących – pozwala na łatwą regulację wysokości roboczej, w zależności od typu uprawy i podłoża;
  • rotor z przekładnią – przekładnia w kąpieli olejowej z układem planetarnym osiąga wysokie obroty, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie niskiego obciążenia momentu obrotowego podzespołów. Wpływa to bezpośrednio na wydłużenie żywotności części maszyny;
  • zespół tnący Exact-Cut – zawiera aż 44 noże, które zapewniają długość cięcia na poziomie 35 mm. Dwustronne ostrza wyposażono w system zabezpieczający je przed przypadkowym uszkodzeniem. Nie wymagają one większych zabiegów konserwacyjnych;
  • wytrzymała skrzynia ładunkowa – element o szerokości 2,25 m został pomalowany proszkowo. Każdy łańcuch wchodzący w skład jej konstrukcji wytrzymuje nacisk 13 ton. Ścianę czołową można regulować hydraulicznie. Podczas załadunku odchyla się ona w stronę przestrzeni ładunkowej, a wyładunku – do tyłu. W ten sposób możliwe jest uzyskanie większego zagęszczenia materiału oraz jego szybkie rozładowanie;
  • rolka umieszczona nad podbieraczem – to element opcjonalny, który pozwala na dostosowanie konstrukcji do wilgotnego lub nierównego terenu. W serii Magnon CFS występują dwie rolki – większej średnicy i lepszej przyczepności niż w poprzednich urządzeniach marki Strautmann.

Modele z serii Magnon CFS mają również terminal Isobus z ekranem, na którym wyświetlają się najważniejsze parametry pracy urządzenia. Intuicyjne menu pozwala na bardzo łatwą zmianę ustawień i wybranie automatycznych funkcji.

Gdzie sprawdzą się nowe przyczepy zbierające Strautmann?

Nowe modele przyczep zbierających marki Strautmann to dobre rozwiązanie dla osób, które stawiają na maksymalny komfort użytkowania i podwyższoną wydajność. Takie maszyny mieszczą w sobie znacznie więcej surowca ze względu na możliwość jego zagęszczania podczas załadunku. To urządzenia odporne na duże naciski, zaprojektowane w taki sposób, by mogły bez problemu poruszać się po nierównym i wilgotnym terenie. Wyposażono je w funkcje, które pozwalają na łatwą konserwację i wymianę elementów najszybciej ulegającym zniszczeniom pod wpływem eksploatacji.

Maszyny z serii Magnon CFS są dostępne w trzech różnych wielkościach, co pozwala na dopasowanie odpowiedniego produktu do charakterystyki danego gospodarstwa rolnego.